PLASTREAM POMAGA W ROZWOJU „SKLEPU JUTRA”

13 i 14 września odbyła się jubileuszowa impreza z okazji 20-lecia otwarcia pierwszego sklepu Żabki w Polsce, największej sieć sklepów convenience w Europie (ponad 5200 sklepów), na której Microsoft, (partnerem technologiczny Żabki) wraz z 10 firmami partnerskimi zaprezentowali w ramach koncepcji Sklepu Jutra, szybkie samoobsługowe rozwiązanie kasowe (Self-Checkout). Jest to innowacyjne rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji i rozpoznawaniu produktów na obrazie dostępnych w sieci Żabka, które pozwala klientom na skanowanie i płacenie za zakupy w ciągu kilku sekund. Technologia jest rozwijana przez firmę Plastream wspólnie z Noatech.

Dzięki mikro kamerom, umieszczonym wewnątrz kasy samoobsługowej, niepotrzebne jest skanowanie wszystkich produktów osobno. Kamery rozpoznają, które produkty są kupowane, automatycznie obliczają cenę dla całego koszyka produktów (biorąc pod uwagę wszystkie oferty, promocje i rabaty). Zakup jest finalizowany za pomocą specjalnej płatności w aplikacji lub podczas realizacji transakcji drastycznie skracając czas obsługi klienta, eliminując przy tym konieczność fizycznej obecności kasjera przy płaceniu za zakupy.

Plastream Retail jest kolejnym produktem w portfelu spółki Plastream opartym na implementacji technologii sztucznej inteligencji w zastosowaniach biznesowych.